O tym, jak ciekawie przedstawić swoją miejscowość można będzie przekonać się w Moskorzynie – Tematycznej Wiosce Młynów i Chleba w Gmina- Polkowice, gdzie powstała ścieżka edukacyjno-historyczna. Przemierzając ją napotkamy wiele niespodzianek. Pierwsza okazja – w tym tygodniu.
Jeszcze w tym miesiącu tj w dniach 6, 12, 13, 23 i 30 listopada, mieszkańcy Gminy Polkowice jak i przyjezdni turyści w godz. 14.00 – 20.00 będą mogli poznać bliżej Moskorzyn na trasie ścieżki edukacyjno-historycznej oraz spróbować lokalnych wypieków przygotowanych przez mieszkańców wsi.

Na trasie questu – Edukacyjnej Gry Terenowej „W poszukiwaniu skarbu młynarza” dowiesz się o historii Moskorzyna związaej z młynarstwem. Jako jedna z nielicznych, miejscowość ta posiadała przed latami cztery młyny wodne. Quest można przejść z ulotką lub bezpłatną aplikacją mobilną Questy- Wyprawy Odkrywców. Ulotkę gry można dostać u Pani Sołtys Moskorzyna lub samodzielnie pobrać i wydrukować ze strony https://questy.org.pl/quest/w-poszukiwaniu-skarbu-mlynarza Gra jest dostępna przez cały czas.

Wioska Młynów i Chleba dołączyła do ogólnopolskiej sieci wioesk tematycznych i znalazła sie na portalu www.wioska-tematyczna.pl