Wioska tematyczna

Przygoda na wsi!

Wioska tematyczna

Nowy pomysł na wieś

Wioska tematyczna

Poznawanie skarbów polskiej wsi

Wioska tematyczna

Poznaj dziedzictwo polskiej wsi

Aktualności

 

Nowe wioski tematyczne we Wrzosowej Krainie

A o to kolejne efekty warsztatów pt. "Jak założyć wioskę tematyczną?" czyli wypracowane pomysły na kolejne miejscowości tematyczne LGD Wrzosowa Kraina tj. WIOSKA DOBRYCH POMYSŁÓW, KRAINA KONI, OSADA STRAŻACKA, KSIĄŻĘCE UROCZYSKO, WIOSKA Z RECHOTEM, WIOSKA...

Wioski tematyczne na jubileuszowym Dolnośląskim Kongresie Odnowy Wsi

W dniach 18-19 października na Zamku w Kliczkowie odbył się Kongres Odnowy Wsi będący podsumowaniem działania dziesięciu lat Programu Odnowy Wsi na Dolnym Śląsku. Ponad 200 liderów i członków Grup Odnowy Wsi, koordynatorów Gminny, Wójtów i Burmistrzów a także Moderatorów Odnowy Wsi wzięło udział w wykładach i panelach dyskusyjnych dot. tworzenia wiosek tematycznych i kreowania markowych produktów turystycznych.

Wioska Gryfa oraz Wioska Piasku i Kamienia w gronie laureatów

W dniu 5 października 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Piękna Wieś Dolnośląska 2019 u głównego laureata konkursu, w Opawie – Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska roku 2019. Pomimo „lekkiego” deszczyku kilkuset liderów i działaczy Grup Odnowy Wsi przyjechało zobaczyć już jedenastą, dolnośląską, Najpiękniejszą Wieś. Szesnastu laureatów w czterech kategoriach odebrało nagrody i wyróżnienia, a wśród laureatów nie zabrakło wiosek tematycznych. Czaple – Wioska Piasku i Kamienia, zajęły II miejsce za projekt „Czaple jeszcze piękniejsze” w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie” a Proszówka – Wioska Gryfa, zajęła III miejsce w kategorii „Najpiękniejsza Wieś”.

Email:

kontakt@wioska-tematyczna.pl

Telefon:

10 + 11 =