Wioska tematyczna

Nowy pomysł na wieś

Wioska tematyczna

Poznawanie skarbów polskiej wsi

Wioska tematyczna

Poznaj dziedzictwo polskiej wsi

Wioska tematyczna

Przygoda na wsi!

Oferta dla szkół i turystów

Zapraszamy do korzystania z ofert wiosek tematycznych w całej Polsce. Oferty wsi opierają się na lokalnych zasobach miejscowości i pasji mieszkańców. Poprzez warsztaty oraz zabawę prezentuje lokalne dziedzictwo regionu. Oferta skierowana jest do grup szkolnych i przedszkolnych, do turystów indywidulanych i rodzin a także wizyt studyjnych. Poznaj dziedzictwo polskiej wsi.

Oferta dla grup szkolnych i przedszkolnych

Zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne na jednodniowe wycieczki edukacyjne do wiosek tematycznych. Oferujemy niezapomniane doznania edukacyjne podczas przygody na polskiej wsi. Każda z wiosek ma swoją niepowtarzalną tematykę opartą na dziedzictwie regionu i pasji mieszkańców. Zajęcia prowadzą doświadczeni edukatorzy. Sprawdzone oferty wiosek tematycznych posiadają certyfikat jakości „Gwarancja Przygody”. Zajęcia trwają najcześciej od 2  do 5 godzin i dopasowane są do wieku uczestników. Najcześciej wykorzystywane formy zajęć podczas pobytu w wiosce tematycznej to: warsztaty, pogadanki, prelekcje, gry i zabawy sprawnościowe, konkursy, gry terenowe, zajęcia manualne i artystyczne, quizy,
Jak zamawiać zajęcia? Należy wybrać wieś z „Bazy wiosek tematycznych” lub kliknąć na „Mapie wiosek tematycznych” znajdującej się na głównej stronie www.wioska-tematyczna.pl, skontaktować się z podaną osobą kontaktową i umówić się na spotkanie. Za jakość oferty i przeprowadzenie zajęć odpowiada organizacja opiekująca się daną wioską tematyczną.

Oferta dla turystów indywidualnych

Zapraszamy turystów, indywidualnie lub w grupach, do skorzystania z przygotowanej przez wioski tematyczne, oferty przygody. Trasy edukacyjne z tablicami, gry terenowe Questy – Wyprawy Odkrywców, skrytki w ramach gry Geocaching, sklepiki z pamiątkami, wieże widokowe i platformy obserwacyjne, to tylko niektóre propozycje w ramach zróżnicowanej oferty pobytowej na terenie tematycznej wsi. Są to najczęściej obiekty ogólnodostępne i bezpłatne.
Opis oferty każdej z wiosek tematycznych podzielony jest na kategorie: edukacja dla klientów indywidualnych, Questy – Wyprawy Odkrywców, geocaching, zwierzęta, wyżywienie, produkty regionalne, noclegi. Można też filtrować wyświetlane oferty bezpośrednio z “Bazy wiosek tematycznych”, klikając w szukaną kategorię. Udanej przygody!

Email:

kontakt@wioska-tematyczna.pl

Telefon:

12 + 4 =