W dobie pandemii portal www.odpoczywajnawsi.pl stał się głównym narzędziem promocji oferty turystyki wiejskiej i agroturystyki.

W portalu znajdują się materiały informacyjne i promocyjne obiektów turystyki wiejskiej z całej Polski. Informacje o ofercie zaprezentowane zostały poprzez opis oferty, piktogramy oraz zdjęcia. Wśród kryteriów wyboru obiektu znajdą się: kategoria, specjalizacje, lokalizacja, cena. Promocja kwater uwzględnia również realizację bonu turystycznego oraz obiektów przyjaznych niepełnosprawnym.

Oprócz ofert noclegowych i atrakcji gospodarstw agroturystycznych znajdą się tu również informacje na temat funkcjonowania turystyki wiejskiej w naszym kraju poprzez prezentacje, filmy oraz porady dotyczące tego, jak promować wypoczynek na wsi.

Został uruchomiony moduł „Inspiracje”. W ramach modułu prezentowane są pomysły na spędzenie urlopu na polskiej wsi. Pomysły na pobyty weekendowe lub dłuższe, na Roztoczu, na Mazurach czy innych ciekawych miejscach.

Na „Wirtualnym Stoisku” można pobrać materiały z różnych regionów m.in. foldery, mapy, przewodniki, albumy; poznać pracę twórców ludowych czy zainspirować się wiejskimi przepisami kulinarnymi.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.odpoczywajnawsi.pl