Wioska tematyczna

Moskorzyn – Wioska Młynów i Chleba

Wioska tematyczna

Moskorzyn – Wioska Młynów i Chleba

Wioska tematyczna

Moskorzyn – Wioska Młynów i Chleba

 

Moskorzyn – Wioska Młynów i Chleba

Ścieżkami smaków i historii

Zapraszamy do Moskorzyna w gminie Polkowice do Wioski Młynów i Chleba. Wieś leży nad malowniczym potokiem Moskorzynka, nad którym przed latami funkcjonowały aż 4 młyny wodne, które obsługiwały rolników z Moskorzyna i okolicznych miejscowości. W chwili obecnej nie funkcjonuje już żaden z nich ale tradycja wypieków chleba wśród mieszkańców pozostała. Wypieki z Moskorzyna są rozpoznawane w całej okolicy.

 

 

Oferta dla turystów indywidualnych

Zapraszamy turystów indywidualnych jak i rodziny z dziećmi 

  • zwiedzanie ścieżki edukacyjno-historycznej w listopadzie 2020 roku tj. 6, 12, 13, 23 i 30 listopada. W tych dniach mieszkańcy Gminy Polkowice jak i przyjezdni turyści w godz. 14.00 – 20.00 będą mogli poznać bliżej Moskorzyn na trasie ścieżki edukacyjno-historycznej oraz spróbować lokalnych wypieków przygotowanych przez mieszkańców wsi.
  • degustacja lokalnych wypieków na świętach i imprezach plenerowych organizowanych przez Gminę Polkowice.

Questy

Zapraszamy na grę terenową – quest „W poszukiwaniu skarbu młynarza”. Wyprawa przedstawi Ci historię Moskorzyna związaną z młynarstwem. Jako jedna z nielicznych, miejscowość ta posiadała przed latami cztery młyny wodne. Quest można przejść z ulotką lub bezpłatną aplikacją mobilną Questy- Wyprawy Odkrywców.

Ulotkę gry można dostać u Pani Sołtys Moskorzyna lub samodzielnie pobrać i wydrukować ze strony https://questy.org.pl/quest/w-poszukiwaniu-skarbu-mlynarza 

Gra jest dostępna przez cały czas.

Geocaching

Przygotowaliśmy kilka skrytek geocachingowych dla miłośników turystyki z GPSem m.in. leterboxa „W poszukiwaniu skarby młynarza”.

Galeria

 

Dorota Szubała – Sołtys Wsi Moskorzyn
dorotaszubala@gmail.com
tel. 609 085 376

Moskorzyn

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Email:

dorotaszubala@gmail.com

Telefon:

Dorota Szubała – Sołtys Wsi Moskorzyn
tel. +48609085376

10 + 2 =