Stara Białka - Mleczny Zakatek

Zakochaj się w mleku tak jak my

Stara Białka - Mleczny Zakatek

Z krowami za pan brat

Stara Białka - Mleczny Zakątek

Muuuuuusisz to zobaczyć

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.4]

STARA BIAŁKA – MLECZNY ZAKĄTEK
Z krowami za pan brat

Stara Białka to mleczny zakątek powiatu kamiennogórskiego. Jest to jedna z nielicznych miejscowości, w której jest ok. 6 razy więcej krów niż mieszkańców. Z tego względu chcemy pokazać Państwu, jaką ważną rolę pełnią krowy w naszym życiu. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o krowach i ich mleku to zapraszamy do naszej miejscowości!

 

Quest - edukacyjna gra terenowa

  • Zapraszamy na edukacyjną grę terenową w formie Questu pt. „Droga Mleczna”.
  • Wyprawa prowadzi ścieżką dydaktyczną pn. „Droga Mleczna” w Starej Białce. Dzięki wyprawie poznasz wiele ciekawostek o krowach oraz o produktach mlecznych, ich rodzajach i właściwościach. Gra jest bezpłatna i można nią przechodzić o dowolnej porze z Kartą wyprawy lub aplikacją mobilną Questy – Wyprawy Odkrywców. Karta gry jest dostępna w Starej Białce w Agroturystyce Dwa Dęby oraz można pobrać ją samemu ze strony www.questy.org.pl/quest/droga-mleczna. Quest dostępny jest również w wersji mobilnej na smartfony – Questy – Wyprawy Odkrywców.

Oferta dla rodzin i turystów indywidualnych

Zapraszamy rodziny z dziećmi oraz turystów, indywidualnie lub w grupach, do odwiedzenia Starej Białki – Mlecznego Zakątka gminy Lubawka i powiatu kamiennogórskiego. Serdecznie zachęcamy do przejścia się trasą ścieżki dydaktycznej pn. ,,Droga Mleczna”, gdzie można dowiedzieć się wiele ciekawostek o krowach oraz mleku i produktach mlecznych. Dodatkowo nakłaniamy do uczestnictwa w edukacyjnej grze terenowej pn. ,,Droga Mleczna” Questy – Wyprawy Odkrywców, która prowadzi po ścieżce dydaktycznej. We wsi mamy także umiejscowione 3 łaciate przystanki, w których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na przełomie sierpnia/września organizujemy coroczną imprezę pn. ,,Festiwal Mleka”, w trakcie której można wziąć udział w warsztatach serowarskich czy własnoręcznie wyrobić masło, a także pozyskać drewniane pamiątki w kształcie krów wykonane przez mieszkańców. Podczas imprezy odbywa się wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty artystyczne, zabawy z animatorką przebraną za krowę oraz wszelkiego rodzaju gry i zabawy. Dla starszych uczestników imprezy odbywają się warsztaty kulinarne, czy konkursy o mlecznej tematyce. Impreza jest także świetną okazją do wypróbowania lokalnych potraw, sporządzanych przez gospodynie zamieszkujące wieś Stara Białka. Informacje o imprezie należy śledzić na naszej stronie na Facebook’u (www.facebook.com/mleczny.zakatek).

Dodatkowo polecamy skorzystać z oferty Agroturystyki Dwa Dęby, która regularnie organizuje różnego rodzaju wydarzenia i eventy okolicznościowe, które z pewnością umilą Państwa pobyt w naszej miejscowości, m.in.: koncerty, Dzień Masła, Dzień Ziemniaka, deptanie kapusty, kolędowanie, rajdy konne, czy Dzień Golonki.

Zwierzęta

Dla wszystkich kochających zwierzęta w lokalnych gospodarstwach agroturystycznych czekają na Państwa przyjazne zwierzęta, m.in. koty i psy. Dodatkowo podczas spacerowania po wiosce w okresie wiosenno-letnim można spotkać wiele okazów krów wypoczywających na pastwiskach. Można je obejrzeć, pogłaskać, a także nakarmić za zgodą właścicieli.

Noclegi

Zapraszamy na noclegi do gospodarstw agroturystycznych w naszej miejscowości:
Agroturystyka Dwa Dęby, Stara Białka 22, 58-420 Lubawka, tel. 888-666-329 (więcej informacji: www.dwadeby.pl);
Agroturystyka Świerki, Stara Białka 3A, 58-420 Lubawka, tel. 518-147-479 (więcej informacji: www.agroturystyka-swierki.business.site);
Bogdanka – Gospodarstwo Agroturystyczne, Stara Białka 47, 58-420 Lubawka, tel. 604-367-809 (więcej informacji: http://www.bogdanka.wkarkonoszach.pl).

Restauracje

Zapraszamy na pyszne jedzenie w lokalach w Starej Białce:
Karczma Dwa Dęby, Stara Białka 22, 58-420 Lubawka, tel. 888-666-329 (więcej informacji: www.dwadeby.pl);
Smażalnia Ryb „Biały Potok„, Stara Białka 3, 58-420 Lubawka, tel. 797-467-873.

Kontakt:

Stowarzyszenie Mleczny Zakątek
Stara Białka 22, 58-420 Lubawka
tel. +48 516-121-020
kontakt@dwadeby.pl
 

Stara Białka

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Telefon:

tel. +48 516 121 020

13 + 5 =