Czy wiecie jaka wieś tematyczna powstaje w miejscowości Żabice w LGD Wrzosowa Kraina, w Gminie Chocianów, na terenie Powiatu Polkowickiego? Kto zgadnie??? Czy swój pomysł na „wyróżnik” miejscowości oprze się na dawnym pałacu? Wszystkie znaki na niebie, w stawie, na łące i w parku wskazują iż temat będzie związany z  nazwą miejscowości. Propozycję na nazwę wsi to „WIOSKA Z RECHOTEM” lub „WIOSKA KUMATYCH„.

Dziś, podczas Dnia Kobiet w Żabicach, organizowanych przez Sołtysa Żabic, odbyła się prelekcja Animatora Wiosek Tematycznych – Krzysztof Szustka nt. wiosek tematycznych i możliwości rozwoju wsi w Żabice w tym temacie. Było dużo przykładów innych wsi z Wrzosowej Krainy, Dolnego Śląska i Polski.

To już drugie spotkanie mieszkańców Żabic w ostatnim czasie ale dziś po raz pierwszy w tak szerokim gronie. Na koniec spotkania padło bardzo ważne pytanie: Komu temat wsi tematycznej się spodobał i obiecuje pomoc przy jego wdrażaniu?Odpowiedź została uwieczniona na jednym ze zdjęć. Tak więc trzymamy kciuki za nową wioskę tematyczna w Polsce!