Wizyta studyjna jest najlepszą formą poznawania zasad funkcjonowania WIOSKI TEMATYCZNEJ przez liderów wiejskich, którzy planują u siebie wdrożenie nowej idei promocji i rozwoju wsi.

Zapraszamy na relację wizyty studyjnej liderów z woj. podkarpackiego z pierwszego dnia, tj. wizyty w Borówki – Wioska Darów Lasu.

Borówki zaczęły swoja przygodę z tworzeniem oferty pobytowej i edukacyjnej blisko 20 lat temu. W chwili obecnej jest jedną z bardziej rozpoznawalnych wiosek tematycznych na Dolnym Śląsku, którą co roku odwiedza kilka tysięcy uczniów i turystów indywidulnych, biorąc udział w przygotowanej ofercie pobytowej. Tematyka wsi opiera się na darach lasu oraz ogrodach ziołowych.

Wioska Darów Lasu posiada również certyfikat Wioska Tematyczna- Gwarancja Przygody. Zaświadcza on o wysokiej jakości świadczonych usług wioski tematycznej podczas prezentacji dziedzictwa polskiej wsi.

W wizycie wzięło udział 40 osób z terenu LGD „Pogórze Przemysko – Dynowskie”, Stowarzyszenie Kraina Sanu – Lokalna Grupa Działania oraz LGD Liwocz.

Opiekę merytoryczną podczas wizyty sprawował Krzysztof Szustka – krajowy Animator Wiosek Tematycznych.

Zapraszamy zainteresowanych liderów wiejskich, lokalne grupy działania, sołtysów, radnych gminnych do udziału w 1,2 czy 3-dniowych wizytach studyjnych organizowanych przez www.wioska-tematyczna.pl

Zdjęcia: Krzysztof Szustka