W Wiosce Darów Lasu przygotowania do sezonu wiosennego idą pełną parą. Bosa Trasa, jedna z pierwszych w Polsce, dziś została częściowo odświeżona. Pojawił się „element” dwóch kwater w postaci szyszek Pinus nigra i igliwia. Jest to efekt wiosennych prac w jednym z zaprzyjaźnionych ogrodów. Ci którzy nie mogą już wytrzymać w domu z powodu pandemii zapraszamy do Wioski Darów Lasu na skraju Borów Dolnośląskich.

Już teraz można skorzystać z:

  • Bosej Trasy – 30 metrowej ścieżki zmysłów do chodzenia bez obuwia,
  • ścieżki edukacyjnej „Torfowisko Borówki” na terenie rezerwatu Torfowisko Borówki na Obszarze Natura 2000 Bory Dolnośląskiea a na niej całe połacie wiosennych geofitów,
  • gry terenowej Questu – Wyprawy Odkrywców „Wędrówki z przyrodą w Borówkach” (pieszy)
  • gry terenowej Questu – Wyprawy Odkrywców „Spacer po Torfowisku Borówki” (rowerowy lub pieszy)
  • Stajni BIAŁE GRZYWY w Borówkach – konie rasy Haflinger Austria – Borówki 35

Questy można samodzielnie pobrać ze strony www.questy.com.pl, wydrukować i iść w teren szukać skarbu lub też można pobrać bezpłatną aplikację na smartfon Android lub IOS Questy – Wyprawy Odkrywców, która będzie Twoim przewodnikiem w terenie.

Wioska tematyczna Borówki – Wioska Darów Lasu posiada certyfikat GWARANCJA PRZYGODY a z jej oferty rok rocznie korzysta kilka tysięcy dzieci i młodzież ze szkół z woj. dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Pełna oferta Wioski Darów Lasu znajduje się tu: https://wioska-tematyczna.pl/project/borowki-wioska-darow-lasu/