Wioska tematyczna

Ostaszów – Wioska w Dechę

Wioska tematyczna

Poznawanie skarbów polskiej wsi

Wioska tematyczna

Poznaj dziedzictwo polskiej wsi

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Ostaszów – Wioska w Dechę

Witaj przygodo! Wyrusz na szlak wielkiej, tajemniczej, fascynującej przygody jak prawdziwy tropiciel z czasów dzikiego zachodu.

Zapraszamy do miłego spędzenia czasu na łonie natury z dala od miejskiego zgiełku w Ostaszowie, na terenie gospodarstwa agroturystycznego „AMAZONKA”. Naszym gościom oferujemy zajęcia edukacyjne w Obozowisku Rycerskim oraz Wiosce Indiańskiej, zwiedzanie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej a także duży teren dookoła Gospodarstwa do spacerów i rekreacji, wiaty biesiadne z wieżą widokową na okolicę oraz terenem rekreacyjnym, zagrody ze zwierzętami. Do prawdziwych rarytasów należy prowadzona przez nas kuchnia myśliwska. Wszystkie posiłki przygotowywane są według tradycyjnych receptur.

Oferta dla grup szkolnych i przedszkolnych

OBOZOWISKO RYCERSKIE

Wizyta w obozowisku rycerskim pozwoli przenieść się w odległe czasy wieków średnich, gdy to na ziemiach polskich rządzili królowie i książęta, a rycerze – dla których honor był wartością nadrzędną – walczyli z wrogami, spotykali się na turniejach, stawali w obronie honoru i czci pięknych dam, a wieczorami na dworach uczestniczyli w hucznych balach i wystawnych ucztach. Odwiedzając nasze obozowisko poznasz smak wieków średnich, czas dwóch kontrastów: kultury dworskiej, rycerskiej i kultury plebejskiej, pełnej przesądów, wiary w gusła i czary.
Serdecznie zapraszamy szkolne, przedszkolne grupy zorganizowane na jedyną w swoim rodzaju lekcję historii na świeżym powietrzu.
W programie naszej 2,5 godzinnej wycieczki oprócz zwiedzania obozowiska z przewodnikiem, który poprowadzi animacje oraz opowieściami przybliży nam te odległe czasy, proponujemy: zapoznanie się z ekwipunkiem rycerskim (zbrojownia), zwiedzanie chatki czarownicy, katownia – dawne narzędzia kar i tortur, średniowieczne machiny wojenne, wysłuchanie opowieści i legend, strzelanie z łuku, rycerski tor przeszkód – mini turniej rycerski, przeciąganie liny, uczta przy ognisku z kiełbaskami, przywiezionymi przez uczestników, sklepik z pamiątkami.

WIOSKA INDIAŃSKA – WOKINI
Pobyt w naszej wiosce uatrakcyjni bogaty program, jaki mamy do zaoferowania. Każde dziecko odwiedzając nas będzie miało okazję spróbować swoich sił w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, rzuty rzutkami do celu, połów rybek, strzelanie z łuku – to tylko niektóre z nich. Dawniej ćwiczenia takie miały na celu przygotowanie młodzieży indiańskiej do dorosłego życia. Po zmaganiach fizycznych będzie można odpocząć przy pięknych opowieściach snutych przez przewodników, przekazujących w prosty i zrozumiały sposób stare mądrości życiowe aktualne również dzisiaj. Opowieści przybliżą też naszym gościom życie i zwyczaje tej odległej i pięknej kultury. Mamy też przygotowane indiańskie pieśni i tańce mówiące o ich życiu. Serdecznie zapraszamy szkolne, przedszkolne grupy zorganizowane na jedyną w swoim rodzaju lekcję historii, geografii, ekologii na świeżym powietrzu.
W programie naszej 2,5 godzinnej wycieczki oprócz zwiedzania skansenu z przewodnikiem, który opowie o życiu i kulturze Indian, proponujemy: – indiański tor przeszkód – malowanie twarzy – strzelanie z łuku – indiańskie pieśni i tańce – połów rybek – wyścigi węży – rzut włócznią/rzutkami – pieczenie przywiezionych przez siebie kiełbasek – sklepik z pamiątkami – makiety prezentujące życie Indian – indiański placyk zabaw – indiańskie totemy – zwiedzanie mini zoo.

Termin zajęć: od kwietnia do października
Czas pobytu: 2,5 godz.
Dzień pobytu: pn-niedz (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym)
Godziny warsztatów: 8.30-11.00, 11.30-14.00, 14.30-17.00.
Cena: 18 zł/os. (cena na sezon 2020)
Rezerwacja telefoniczna: tel. 500 256 961

UWAGA: Kształt programu, a także rodzaj i ilość zabaw dostosujemy do wieku, możliwości i chęci uczestników. Dla młodszych dzieci ilość zabaw jest oczywiście większa. Uczestników prosimy o zaopatrzenie się w dopasowany do warunków strój – w razie niepogody kurtki przeciwdeszczowe oraz kalosze. W razie deszczu zajęcia odbywać się będą pod zadaszeniami.

Oferta dla turystów indywidualnych

– Wiaty i sale biesiadne z wieżą widokową na okolicę oraz terenem rekreacyjnym
– Zagrody ze zwierzętami takimi jak dziki, kozy, owce wrzosówki, struś, pawie, konie, daniele
– Wydzielone miejsce na biesiadę przy ognisku
– Geocaching – szukanie skarbów z GPS – 14 skrytek
– Sklepik Produktów Lokalnych (wg cennika wytwórców)
– Quest „Tropami dzikich zwierząt w Ostaszowie”
– Winnice Alvarium (2 km)
– Kładka edukacyjna o dł. 1000 m na Przemkowskim Bagnie (3 km)
– Ekomuzeum „Piernikowy Świat Wandzi” (3 km)
– Wieżę widokową na Przemkowskim Bagnie (4 km)
– Bunkry w Wilkocinie (8 km)
– Pomnik przyrody „Dąb Chrobry” (9 km)
– Ścieżka przyrodnicza „Stawy Przemkowskie” (10 km)

Zwierzęta

MINI ZOO i OŚRODEK EDUKACJI PRZYRODNICZO-ŁOWIECKIEJ

Na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Amazonka” mogą Państwo poczuć się nie tylko jak przeniesieni w sam środek amerykańskiej prerii czy do średniowiecznego obozowiska. Tylko u nas macie Państwo możliwość odwiedzenia afrykańskiego safari, Alaski, Kanady czy nawet mroźnej Syberii. W naszych zbiorach znajduje się blisko 200 gatunków zwierząt. Znajduje się tu również Mini-Zoo w którym można zobaczyć wiele żywych gatunków zwierząt i ptactwa.

Kontakt:

Centrum Edukacji i Przygody Wokini
Tel.  500 256 961
wioskawokini@wp.pl

Geocaching

Questy

Galeria

 

Kontakt

Kontakt:

Centrum Edukacji i Przygody Wokini
Tel.  500 256 961
wioskawokini@wp.pl

59-170 Ostaszów, Polska

1 komentarz

  1. Zośka

    Bardzo interesujące, dobrze się czyta.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Email:

wioskawokini@wp.pl

Telefon:

3 + 10 =