Wioska tematyczna

Maciejów – Miodowa Kraina

Wioska tematyczna

Maciejów – Miodowa Kraina

Wioska tematyczna

Maciejów – Miodowa Kraina

Maciejów – Miodowa Kraina

Ścieżkami księdza Dzierżona

Wioska tematyczna od: 2009 r.

Miejscowość od 2016 r. jest członkiem prestiżowej Ogólnopolskiej Sieci Wiosek Tematycznych.

Maciejów to słodka wioska, która przyciąga turystów swoim miodowym charakterem. Tutaj życie płynie jak miesiąc miodowy, pośród pól, łąk i w zaciszu lasów. Mieszkańcy dbają, aby ich naturalny, zdrowy krajobraz, pozostał taki na zawsze.

Turysta przyjeżdżający do Maciejowa skorzystać z wielu ciekawych atrakcji, które oferuje miejscowość. Skosztuje przeróżnego rodzaju miodów, skorzysta z apiinhalatorów (bardzo zdrowe przebywanie w ulu, w bliskim sąsiedztwie pszczół), zapozna się z systemem pracy pasieki zarodowej oraz zwiedzi przepiękny zabytkowy dworek. Po skosztowaniu wyśmienitych miodowych smakołyków, turyści bardzo chętnie korzystają z możliwości wzięcia udziały w grze terenowej, której trasa przebiega pośród przepięknych Maciejowskich terenów oraz korzystają z zajęć z użyciem bezpiecznej broni (go-now), które są atrakcyjnym urozmaiceniem codziennej aktywności fizycznej.

Maciejów, to szczególne miejsce na mapie Europy, nie tylko ze względu na to, że właśnie w tej miejscowości ks. dr Jan Dzierżon odkrył dzieworództwo (partenogeneza, czyli dzieworództwo) pszczół, co na zawsze zmieniło naukowe podejście do tych owadów, ale również przez fakt, że to właśnie w Maciejowie jest największa liczba pszczół w Europie przypadająca na jednego mieszkańca. Pasiek zarodowa, która działa w Maciejowie, znana jest nie tylko z produkcji wysokiej jakości matek pszczelich, ale także ze sprzedaży miodów i produktów miodopochodnych na szeroką skalę. Dodatkowo kształci się w niej młode pokolenie pszczelarzy w szacunku do pszczół i naturalnego, zdrowego stylu życia. Już dziś zaplanuj swój wyjazd do słodkiego Maciejowa i poznaj uroki sielskiego życia w miodowej wsi.

 

Oferta dla turystów indywidualnych

Zapraszamy turystów indywidualnych jak i rodziny z dziećmi

  • zwiedzanie pasieki zarodowej w Maciejowie
  • skansen dawnych uli i barci
  • quest “Przygoda z pszczołami w Maciejowie”
  • możliwość skorzystania z APITERAPII

Questy

Zapraszamy na dwie grę terenową – quest “Przygoda z pszczołami w Maciejowie”. Na trasie questu dowiesz się o pszczelarstwie i Pasiece w Maciejowie. To właśnie tu żył przed wiekiem ks. Jan Dzierżon, słynny badacz pszczół i propagator nowoczesnych metod ich hodowli. Zobaczysz, gdzie żyją pszczoły, jak wygląda pszczeli pożytek oraz będziesz miał możliwość odstresować się oddychając powietrzem z ula.

Geocaching

Przygotowaliśmy kilka skrytek geocachingowych dla miłośników turystyki z GPSem tj. Pszczoły Strażniczki, Pszczela Królowa, Ks. Jan Dzierżon, Przygoda z psczołami w Maciejowie, Pałac w Maciejowie, 04 Szlakiem Odnowy Wsi, 05 Szlakiem Odnowy Wsi.

Biuro Stowarzyszenia “Dolina Stobrawy”
Rynek 1, 46-200 Kluczbork

czynne: pon – pt
w godz. 7.30 – 15.30
tel. 77 413-11-38

mail: biuro@dolinastobrawy.pl

46-211 Maciejów, Polska

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Email:

kontakt@wioska-tematyczna.pl

Telefon:

9 + 8 =